Istorija

Kooperatyvo steigimo idėja kilo keliems Pasvalio r. ūkininkams, kurie 2009 metų kovo 17 dieną įkurė ŽŪK „Šiaurės aruodai“. Daugiau nei 10 rajono ūkininkų nusprendė, kad susibūrus į kooperatyvą bus lengviau derėtis su grūdų supirkėjais, palankesnėmis kainomis bus galima įsigyti trąšų, pesticidų, sėklų.

Vienas iš kooperatyvo pirminių tikslų buvo priimti į narius sąžiningus ir patikimus ūkininkus. Pajininkai sutarė, kad svarbiausius reikalus spręs ne administracija, o kooperatyvo valdyba. Nuo pat kooperatyvo susikūrimo valdybos pirmininko pareigas eina Aurimas Garlauskas. Šiuo metu turime 40 ūkininkus – pajininkus, kurie yra įsipareigoję kooperatyvui parduoti 80 procentų derliaus. Visa tai užtikrina stabilią ir sėkmingą veiklą.

Nuo pat įsikūrimo pradžios kooperatyvas siekė plėstis. Ūkininkai svajojo apie nuosavą sąžiningai dirbantį elevatorių, todėl išanalizavę rinką, nusprendė teikti projektą Nacionalinei mokėjimo agentūrai dėl elevatoriaus statybos. Šiuo metu projektas įgyvendinamas.

Ūkininkai džiaugiasi ne tik tiesiogine kooperacijos nauda, bet ir bendromis išvykomis, renginiais, kitomis veiklomis. Kartu jau aplankyti Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Turkijos ir be abejo įvairūs Lietuvos kampeliai. Nariai noriai dalyvauja bendruose renginiuose, susibūrimuose, kultūriniuose renginiuose.